تاثیرات لوازم آرایش روی پوست صورت

تاثیرات لوازم آرایش روی پوست صورت

تاثیرات لوازم آرایش روی پوست صورت

بیشنر لوازم آرایشی که مورد استفاده قرار می گیرند ، شامل دسته ی کرم پودرها ، رژ لب ها ، انواع سایه ها و لاک ناخن می باشد .

نکته ای که حائز اهمیت اهمیت است این است که در هنگام خرید به نوع پوست خود دقت کنید . برای مثال چه بسا خرید کرم پودر خشک برای پوست خشک باعث ایجاد التهاب و قرمزی و پوسته پوسته شدن خواهد شد.

هم چنین خرید کرم پودری که فاقد چربی نباشد و بر پایه روغن باشد برای پوست چرب جوش و آکنه بوجود خواهد آورد .

زمانی که از لوازم آرایش استفاده می کنید چربی طبیعی پوست ، ویتامین ها و مواد معدنی پوست شسته شده و پوست به مرور زمان چروکیده و خسته بنظر می رسد .

هم چنین لوازم آرایش براحتی منافذ پوست را می بندد و راه اکسیژن رسانی و خروج میکروب ها را بسته و باعث ایجاد جوش و آکنه می شود. بهتر است بگوییم لوازم آرایش جوش های صورت را تغذیه می کنند !

استفاده مداوم از خط چشم ، ریمل ، سایه و محصولات آرایش چشم باعث ایجاد سوزش ، خارش ، حساسیت ، قرمزی آبریزش و عفونت می شود.

اکثر مواد آرایشی حاوی پارابن هستند که سرآغاز انواع عفونت هاو آلرژی ها می باشد . مواد عطری موجود در لوازم آرایشی نیز در یک واکنش منفی با نور خورشید باعث ایجاد لکه های تیره روی پوست خواهد شد .

درواقع به طور کلی استفاده از لوازم آرایشی باعث از دست رفتن شادابی و جوانی پوست شده و در طولانی مدت چین و چروک های ریزی روی صورت و گوشه های چشم ایجاد خواهد کرد .

درمورد لوازم آرایش حتما به این نکات دقت کنید :

بهتر است هنگام خرید لوازم آرایشی حتما آنرا روی دست تست کنید .

مدت زمان استفاده از لوازم آرایشی 6 ماه تا یک سال است ، پس دقت لازم را درمورد تاریخ انقضا و تولید که روی محصول درج شده داشته باشید .

بدون تحقیق قبلی خرید نکنید و تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید .

اگر کرم یا هر نوع مواد آرایشی روی پوست دوستتان خوب نشان می دهد و زیباست دلیل بر آن نیست که روی صورت شما هم اینگونه سازگار باشد ، شما حتما باید متناسب با نوع پوستی خود خرید کنید .

به هیچ عنوان از دست فروش ها و کنار خیابانی ها خرید نکنید چون بیشتر محصولاتی که به فروش می رسانند فیک و تقلبی می باشد.

از لوازم آرایشی دیگران استفاده نکنید و لوازم آرایشی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید ، لوازم آرایش هم مانند مسواک نوعی وسیله ی شخصی محسوب می شود .

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها